Kam sahá mýtus a kde se mění v pohádku? Kde končí pohádka a začíná každodennost? Kde sídlí bozi a čím o sobě dávají vědět? Co je to odpovědnost a co láska?

 Historický román Malý bůh se odehrává na počátku našeho letopočtu, v době, kdy keltské kmeny byly z území dnešních Čech vytlačovány germánským etnikem. Děj románu sleduje osudy druida, keltského kněze a barda, který se narodil do bouřlivých válečných časů, v nichž se postupně rozpadá vše, co tvořilo součást jeho života. Přesto cesta, po které se vydal, je cestou naděje – navzdory nepříznivým okolnostem lze pochopit smysl života, a stát se tak vpravdě moudrým.

 Tomáš Hokeš je především vypravěč. Přináší zajímavý obraz mizejícího světa a koneckonců – jak tomu bývá u všech pozoruhodných historických románů –  jaksi oklikou, o to však naléhavěji vypovídá i o světě dnešním. Jak říká jedna z postav knihy: „Lidé se nemění, jen zboží je jiné.“ I když to v našem všedním shonu na první pohled tak nevypadá, ani dnes nejsou nevýznamné takové symboly jako např. mág a blázen, král a velekněz, mistr a učeň, poustevník a milenec...

 Prvotinou Malý bůh vstupuje do literatury autor se smyslem pro epiku. Napsal čtivý příběh, což není málo.

 Cena 258,- Kč, Při objednávce na dobírku sleva 12 %, tj.  227,- Kč (poštovné a balné není účtováno)