Knižní rozhovor básnířky a spisovatelky Boženy Správcové, autorky desítek časopiseckých rozhovorů a laureátky Ortenovy ceny, s teologem a esoterikem I. O. Štampachem.

Doc. ThDr. Štampach, bývalý politický vězeň, poté katolický kněz a dominikánský mnich, církevní vrchností před šesti lety exkomunikovaný, nyní vysokoškolský učitel a svobodný zednář, hovoří o svém životě, bohatém na nejrůznější protichůdné události. Velká část rozhovoru je věnována nejen magii a jejímu vztahu k náboženství a mystice, ale i postavení křesťanství mezi ostatními náboženstvími, dějinným událostem, současné politice, zednářství či poměrům, které panují v církvích a klášterech.

 Z přemluvy Boženy Správcové:

Chtělo se mi tu a tam položit Ivanu O. Štampachovi otázky až trochu nejapné, na které mně však nikdy nikdo pořádně neodpověděl, přestože každý druhý má pocit,  že jde o věci úplně jasné: Co to je modlitba? Kde je Bůh? Kdo je mág? Jsou svobodní zednáři opravdu svobodní? a podobně.  Do témat vysloveně religionistických a teologických jsem se  nepouštěla,  k tomu mi chybí jak teorie, tak náboženská praxe, ostatně rozhovory na odborná témata s Ivanem O. Štampachem vedli a vedou jiní lidé na jiných místech. Mne lákala  spíše poctivost, s jakou se pouští do jakýchkoli dobře míněných otázek, bez ohledu na to, zda jsou složité či jednoduché.

 

Cena 179,- Kč, Při objednávce na dobírku  sleva 12 %, tj. 158,- Kč (poštovné a balné není účtováno)